KS MAS Pardubický kraj

Krajské sdružení NS MAS ČR
Pardubického kraje

Přihlásit se

Pardubický kraj vyjel za inspirací do MAS Opavsko

Rubriky:Aktuality
Hradec nad Moravici (2)

19. – 20. září 2019 – poslední letní dny připravila MAS Holicko pro členy Krajské sítě Pardubického kraje exkurzi do zvlněného regionu MAS Opavsko.

První zastávkou byla návštěva na ekofarmě Františkův dvůr v Klokočově, která se věnuje chovu skotu, ovcí, koz a unikátního plemene chladnokrevného koně – Slezského norika. V rámci prohlídky a výkladu o hospodaření na farmě byla i ochutnávka mléčných produktů z místní sýrárny. Z příjemného venkovského prostředí vedly další kroky exkurze do města Budišov nad Budišovkou na návštěvu „chytrého“ energetického řešení první inteligentní mikrosítě. V tomto městě se rozhodli vytvořit místní distribuční síť tepla a elektřiny s inteligentním řídicím systémem. Úsporné ekologické vytápění a dodávka elektřiny částečně pokrývají spotřebu základní školy, kulturního domu a městského úřadu. Na tento koncept navazuje i místní obecní osobní elektroautomobil, kterým je šetrně zajišťována potřebná doprava.

Přímo ve městě pokračovala exkurze do Muzea břidlice, kde proběhlo seznámení se s aktivitami muzea a s historií regionu, který je s hornictvím břidlice úzce spjat. Břidlice byla v tomto regionu klíčová hornina a o její oživení a zpřístupnění se snaží Spolek Zálužné. Díky jeho iniciativám se exkurze mohla projít částí naučné stezky Krajiny Břidlice a navštívit Raabovu štolu. V současnosti se již jedná o místo s ukončenou těžbou, které patří mezi důležitá zimoviště netopýrů. Čtvrteční den byl zakončen v Hradci nad Moravicí, kde se ještě do pozdních hodin diskutovala témata regionálního rozvoje a budoucího programovacího období 2020+, a to dokonce s Ing. Jiřím Kristem, předsedou NS MAS ČR.

Páteční ráno patřilo opět zemědělskému provozu. V Kyjovicích byla představena farma rodiny Tvarůžkových, která hospodaří na více než tisícovce hektarů půdy a chová tři stovky mléčného a stovky masného skotu. Rodinná tradice sahá dle písemných zdrojů do let 1760. Poté exkurze zavítala do cukrářské a pekařské výrobny Kamahaj v Hradci nad Moravicí, jejíž produkty mají certifikaci regionálního produktu Opavské Slezsko. Vůni vanilky a čokolády vystřídala v Oticích vůně chryzantém a bazalky. Poslední velmi milou návštěvou bylo tedy zahradnictví bratrů Weissových, kteří zajistili nejen prohlídku celého provozu, ale i příjemné domácí pohoštění.

Doslova třešničkou na dortu pak byla prohlídka bílého a červeného zámku v Hradci nad Moravicí, po které již následovala cesta zpět do Pardubického kraje. Velké díky patří Petře Chroustové z MAS Opavsko, která se po celou dobu 32 členné výpravě věnovala a celý region svým povídáním přiblížila.

Přílohy

Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Poskytnuté údaje budou použity pouze pro účely sledování komentářů na tomto webu. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.