KS MAS Pardubický kraj

Krajské sdružení NS MAS ČR
Pardubického kraje

Přihlásit se

PF 2021

Rubriky:Aktuality
PF_KS MAS PK_2021

Ani nevíme, jak, ale je zde konec roku 2020 a my bilancujeme, co vše se nám podařilo dotáhnout do konce, v čem jsme byli úspěšní a co naopak bude ještě potřeba dořešit v roce příštím.

Budete s námi souhlasit, že rok 2020 byl plný nepříjemných změn a omezení. Místních akčních skupin se to dotklo hlavně v nemožnosti se setkávat se svými členy a nutnosti naučit se komunikovat na dálku,… Přesto jsme plni očekávání, co nás čeká v novém roce 2021. Bohužel musíme konstatovat, že ten bude pracovně náročnější než ten letošní.

Kromě již rozjetých akcí ve spojitosti se stávajícím programovým obdobím 2014-2020(2023), jako je vyhlašování výzev, aktivity v rámci místních akčních plánů rozvoje vzdělávání, komunitní plánování sociálních služeb,…, nás čeká příprava na nové období 2021-2027. To znamená vydefinování rozvojových potřeb a potenciálu jednotlivých regionů (se zapojením pokud možno všech subjektů z daného území), naplánování potřebných cílů a aktivit až do roku 2027, a následně schválení vytvořeného rozvojového dokumentu řídícími orgány všech operačních programů, tak abychom na všechny potřebné aktivity získali finance z fondů EU.

Proto si držme palce, ať se nám všem rok 2021 povede. Tak aby se nám podařilo rozběhnout nové programové období, co nejdříve a s co možná nejvyššími alokacemi. Vždyť plánované aktivity obcí, škol, zemědělců, podnikatelů a neziskovek za to stojí!!!

Tímto bychom Vám ještě rádi poděkovali za spolupráci a podporu v roce 2020. Po letošních zkušenostech Vám do nového roku přejeme především zdraví a optimismus a těšíme se na společné nové výzvy roku 2021.

Pokud jste dočetli až sem, pusťte si video o tom, co se nám letos povedlo.

Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Poskytnuté údaje budou použity pouze pro účely sledování komentářů na tomto webu. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.